Nowy numer 4/2021 Archiwum

Porąbka Uszewska. Z meczu do Betelejem przejdź do galerii

Wydarzenia sprzed 2000 lat dzieją także teraz, w dobie transmisji telewizyjnych i internetowych relacji life.

W Domu Strażaka w Porąbce Uszewskiej dorośli, młodzież i dzieci zaprezentowali już po raz dziewiąty bożonarodzeniowe jasełka, tym razem pod tytułem „Powitajmy nowonarodzonego Jezusa”.

Znane wszystkim sceny zwiastowania, wędrówki Świętej Rodziny do Betlejem, poszukiwanie miejsca w gospodzie i same narodziny Jezusa zostały złączone z pełną humoru opowieścią o małżeńsko-rodzinnych relacjach, przedstawioną na przykładzie góralskiej rodziny, która wita Jezusa, odrywając się od oglądania meczu piłki nożnej. Autorzy scenariusza nie zapomnieli też o Herodzie i Trzech Królach.

- Co roku staramy się, żeby scenariusz jasełek był inny, a zarazem żeby nie brakowało w nim scen pełnych humoru, nawiązujących do naszej lokalnej społeczności. W ten sposób tworzy się między aktorami i widzami głębsza więź i sami widzowie są wciągnięci w bieg wydarzeń toczących się na scenie. W tym roku w przedstawienie zaangażowało się blisko 20 osób, ks. wikary, dorośli, młodzież i dzieci. Jasełka, jak widać, służą budowaniu jedności w naszej miejscowości i parafii - mówi reżyserka przedstawienia Urszula Sworst.

Jasełka będzie można jeszcze zobaczyć na scenie Domu Strażaka w Porąbce Uszewskiej 5 stycznia (niedziela) o godz. 14 i 17 i 6 stycznia (poniedziałek) o godz. 14 i 17.

Parafia w Porąbce Uszewskiej zaprasza także do udziału w Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który planowy jest 20 stycznia o godz. 17. Uczestnicy konkursu mogą występować w formie a cappella, z akompaniamentem lub do podkładu muzycznego. Warunkiem udziału jest zgłoszenie uczestnictwa do 13 stycznia wraz z podaniem imienia, nazwiska oraz tytułu wybranego utworu muzycznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama