Nowy numer 03/2020 Archiwum

Długołęka - Świerkla. Ranczo Betlejem przejdź do galerii

Z gościnnym występem zawitał do par. MB Fatimskiej zespół teatralny z Nowej Jastrząbki.

W niedzielę 5 sierpnia mieszkańcy Długołęki-Świerkli mogli zobaczyć nietypowe jasełka w wykonaniu zespołu teatralnego z par. w Nowej Jastrząbce, który przyjechał razem ks. Krzysztofem Osiką, pochodzącym z goszczącej aktorów wspólnoty.

- To już dziewiąte jasełka, w tym roku opowiadające o narodzinach Pana Jezusa w naszej polskiej rzeczywistości, którą w humorystyczny sposób przedstawiono w znanym wszystkim serialu „Ranczo”. Chcieliśmy pokazać, że Jezus chce przyjść do tych, co wysiadują na ławeczce popijając Mamrotha, do wójta i Czerepaka, którzy symbolizują ludzi owładniętych władzą i pokusą panowania, do tych, którzy doświadczają różnych problemów rodzinnych, jak w związku Lucy i Kusego, wreszcie do tych, którzy jak ksiądz proboszcz i Michałowa wydają się być najbliżej Boga - tłumaczy zamysł sztuki ks.Osika.

Mieszkańcy Wilkowyj składają pokłon Dzieciątku.   Mieszkańcy Wilkowyj składają pokłon Dzieciątku.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Zespół teatralny w Nowej Jastrząbce gra nie tylko jasełka. Co roku przygotowuje misterium pasyjne, udziela się też podczas lokalnych uroczystości, przygotowując przedstawienia dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama