Nowy numer 4/2021 Archiwum

Ks. prof. Michał Drożdż honorowym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców

Tytuł ten przyznano w tym roku pięciu osobom w kraju.

Wyróżnienie zostało mu wręczone na opłatkowym spotkaniu nauczycieli i wychowawców, które odbyło się 10 stycznia, a rozpoczęło Mszą św. w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie.

Jak informuje prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Tarnowie, a zarazem wiceprezes ZG KSW w Polsce Magdalena Urbańska, członkostwo honorowe przyznaje najwyższa władza KSW - Zgromadzenie Delegatów. Obradując w Lublińcu-Kokotku w listopadzie 2019 r., przyznało ono tytuły honorowych członków 5 osobom. Otrzymali je ks. prof. Michał Drożdż (Tarnów), Wanda Kolasa (Gliwice) -  współzałożycielka KSW w Polsce, abp Wiktor Skworc (Katowice), bp Gerard Kusz (Gliwice) i ks. infułat Konrad Kołodziej (Gliwice). Wręczenia dokumentów osobom z Gliwic i Tarnowa dokonano podczas spotkań opłatkowych.

Ks. prof. Michał Drożdż od 2012 r. pełni funkcję asystenta kościelnego KSW w Tarnowie. Jest czwartym członkiem honorowym Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców z Tarnowa. Tytuł ten w poprzednich latach otrzymali - ks. Robert Biel, śp. ks. Alojzy Drożdż i śp. Maria Witkowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama