Nowy numer 4/2021 Archiwum

Skrzydlna. Modlitwa, śpiew i życzenia

11 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej dekanatu tymbarskiego.

Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Akcji Katolickiej dekanatu tymbarskiego miało miejsce w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej. Wzięli w nim udział przedstawiciele POAK z parafii: Dobra, Jodłownik, Góra św. Jana, Skrzydlna.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza święta w kościele pw. św. Anny. Eucharystii przewodniczył ks. Bogdan Mikołajczyk w koncelebrze z cystersem o. Piotrem Ignacym Roguszem, asystentem POAK z parafii Jodłownik. Homilię wygłosił dekanalny asystent AK ks. Marek Krupa, proboszcz skrzydlańskiej parafii. On także dyrygował chórem parafialnym, który zapewnił oprawę muzyczną liturgii.

Skrzydlna. Modlitwa, śpiew i życzenia   Homilię wygłosił dekanalny asystent Akcji Katolickiej ks. Marek Krupa, proboszcz skrzydlańskiej parafii. Aleksander Wolny

Na początku gospodarz miejsca przywitał wszystkich przybyłych gości, a szczególnie członków POAK. Wyraził radość z tego, że po raz drugi przyjmuje w parafii dekanalną Akcję Katolicką. Podczas kazania podkreślił, iż takie spotkania sprzyjają zawiązaniu wspólnoty, dobrych relacji międzyosobowych i podejmowaniu wspólnych działań na rzecz pogłębiania wiary przeżywanej w kościele i w rodzinach. Życzył dalszej i owocnej pracy na rzecz wspólnot parafialnych i całej wspólnoty Kościoła.

Po skończonej Eucharystii uczestnicy przeszli do sali św. Kingi, gdzie łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie nawzajem życzenia, wspólnie biesiadowali i kolędowali wspólnie z zespołem regionalnym "Skrzydlanie" pod dyrekcja pana Mieczysława Biela. Nie mogło zabraknąć także podsumowania rocznej działalności pracy parafialnych oddziałów AK. Było to wzajemne dzielenie się doświadczeniami i zarazem szukanie nowych obszarów podjęcia działania we wspólnotach parafialnych.

Prezes POAK Skrzydlna Danuta Haśnik, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu i przyczynili się do jego zorganizowania, księżom za sprawowaną Mszę św., ks. Markowi Krupie, asystentowi dekanalnemu i gospodarzowi spotkania, za wygłoszoną homilię, wspólną modlitwę, śpiew, życzenia i życzliwą obecność, członkom POAK w Skrzydlnej, chórowi, "Skrzydlanom" i wszystkim za obecność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama