Nowy numer 08/2020 Archiwum

Czas świadectwa

Uroczystości przewodniczył rektor tarnowskiego seminarium. Ma to związek z pewnym powołaniem.

Rektor WSD w Tarnowie ks. Jacek Soprych 12 stycznia poświęcił figurę Matki Bożej Fatimskiej w kościele parafialnym nazywanym „małą Jasną Górą”.

Jak tłumaczy miejscowy proboszcz ks. Marek Obrzut, po wielu latach parafia doczekała się kleryka. Jest dopiero na I roku, ale wspólnota tym się cieszy. Figura Matki Bożej Fatimskiej ma z kolei szerzyć orędzie sprzed ponad stu lat, które, jak podkreślali obaj kapłani, jest niezwykle aktualne też także dzisiaj. Nabożeństwa fatimskie są w parafii odprawiane od jakiegoś czasu przy jednej z figur Maryi na Jagniówce. – Dzisiejsze czasy wymagają od nas świadectwa głębokiej wiary i szczerej miłości. Jest takie stwierdzenie, że wiek XIX zabił Boga, a wiek XX zabił człowieka – mówił ksiądz rektor, prowokując do zastanowienia się nad tym, jakim my pozostawimy wiek XXI. – Trzeba uczynić wszystko, by nie zmarnować szansy, by był on wiekiem powrotu do Boga, autentycznej wiary i prawdziwego człowieczeństwa – przekonywał, dodając, że Maryja po to jest Matką Boga, by mogła wszystko otrzymać, a Matką ludzi, żeby mogła wszystko dać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama