Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wrócili z nagrodami

W Będzinie odbył się finał XXVI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Nasi diecezjanie przywieźli z niego nagrody.

Przesłuchania odbyły się 11 stycznia, a koncert finałowy dzień później.

Decyzją jury, w którego skład weszli dr hab. Ewa Biegas z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dr hab. Teresa Krasowska, z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i ks. dr hab. Paweł Sobierajski z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach nagrodziło także naszych diecezjan.

Trzecie miejsce w kategorii „Soliści – dzieci” zajął solista Krystian Gizicki z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

W kategorii „Chóry dziecięce i młodzieżowe” wyróżnienie z Będzina przywiózł chór „CLAVE DE SOL” ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie.

W tej samej kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych pierwsze miejsce zajął chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni.

Wreszcie w kategorii zespołów folklorystycznych i regionalnych 2. miejsce przyznano Zespołowi Regionalnemu „JANCZOWIOKI” ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Janczowa „Janczowska Wspólnota”.

"Janczowioki" i chór "CLAVE DE SOL" awansowali z eliminacji, które 12 grudnia odbyły się w Tuchowie. Pisaliśmy o nich tu: TO NA PEWNO ZDARZYŁO SIĘ U NAS. Galerię zdjęć z eliminacji w Tuchowie zamieściliśmy na naszej stronie TUTAJ.

Zespół "Janczowioki"
Gość Tarnowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama