Nowy numer 4/2021 Archiwum

Czas karnawału i okazji do pomagania

W Tęgoborzy, Tuchowie i Limanowej odbędą się charytatywne bale na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wolontariat działający przy miejscowej szkole podstawowej w Tęgoborzy zaprasza na bal charytatywny, który rozpocznie się 8 lutego o godz. 19 w Hotelu Litwiński w Tęgoborzy. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc: 504 079 957.

Czas karnawału i okazji do pomagania

Stowarzyszenie „Nadzieja” zaprasza na bal charytatywny na rzecz budowy domu dla niepełnosprawnych. Bal odbędzie się 8 lutego w domu weselnym „Słoneczne Wzgórze” w Rzepienniku Biskupim. Spotkaniu patronują marszałek małopolski, burmistrz Tuchowa, prowincjał redemptorystów. Podczas balu odbędzie m.in. aukcja przedmiotów przekazanych przez Agatę Kornhauser-Dudę.

Czas karnawału i okazji do pomagania

Warto dodać, że stowarzyszenie działa w Tuchowie od 1992 roku. Powstało z inicjatywy zgromadzenia redemptorystów i rodziców dzieci niepełnosprawnych. Obecnie obejmuje opieką 42 osoby niepełnosprawne. Zarząd stowarzyszenia pracuje społecznie, stanowią go rodzice osób niepełnosprawnych i przyjaciele. W działalność angażują się wolontariusze: klerycy WSD Redemptorystów w Tuchowie, uczniowie okolicznych szkół i osoby dorosłe.

Z myślą o podopiecznych organizowane są spotkania okazjonalne i zwyczajne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy grupowe na turnusy rehabilitacyjne, różnorodne zajęcia. Wolontariusze włączają się w pomoc stowarzyszeniu przez prowadzenie zajęć, organizowanie kiermaszów świątecznych, zbieranie przedmiotów na loterię fantową i prowadzenie akcji charytatywnych, z których dochód przekazywany jest na cele stowarzyszenia. Działalność stowarzyszenia może się rozwijać dzięki pomocy darczyńców, wspierających stowarzyszenie w różny sposób, także przez wpłaty 1 procenta.

Czas karnawału i okazji do pomagania

Diecezjalne duszpasterstwo niepełnosprawnych ruchowo „Cyrenejczyk” zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się 22 lutego w Limanowej. O godz. 11 w bazylice MB Bolesnej ks. Tomasz Krawiec będzie przewodniczył Mszy św., a o godz. 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbędzie się zabawa karnawałowa. Zgłoszenia pod telefonem 512 084 365.     

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama