Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zmarł ks. prał. Stanisław Pasyk

Pochodził z parafii Tymbark. Był kapłanem diecezji świdnickiej, a przez ostatnich 5 lat rezydentem w parafii Królowa Górna.

We wtorek 14 stycznia w wieku 85 lat w szpitalu w Nowym Sączu odszedł do wieczności po krótkiej, ale ciężkiej chorobie ks. prałat Stanisław Pasyk, kapłan diecezji świdnickiej. Pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się 23 marca 1935 r. w Zamieściu - parafia Tymbark, a przez ostatnie pięć lat pracował w diecezji tarnowskiej jako rezydent w parafii Królowa Górna w dekanacie Nowy Sącz - Wschód.

Święcenia przyjął w archidiecezji wrocławskiej i po pracy we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Dzierżoniowie i Zgorzelcu przez 35 lat był proboszczem w parafii św. Józefa w Świdnicy. Współtworzył także trzy inne parafie w Świdnicy: pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych, pw. Ducha Świętego na Zawiszowie i pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wałbrzyskiej. W dowód uznania za zasługi dla miasta od władz samorządowych otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Świdnicy.

Pogrzeb śp. ks. Stanisława odbędzie się w Świdnicy Śląskiej w środę 22 stycznia o godz. 11.00, następnie jego ciało zostanie złożone w grobowcu kapłanów na cmentarzu parafialnym.

Wcześniej, w poniedziałek 20 stycznia o godz. 15 w kościele parafialnym w Królowej Górnej zostanie odprawiona żałobna Msza św. pożegnalna przy jego trumnie (przed nią o godz. 14.30 - Różaniec). Po niej trumna z ciałem śp. ks. Stanisława odjedzie do Świdnicy Śląskiej koło Wrocławia, gdzie we wtorek 21 stycznia o 18.30 nastąpi uroczysta eksporta, wystawienie trumny w kościele św. Józefa w Świdnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama