GN 08/2020 Archiwum

Wojakowa. Anielskie głosy przejdź do galerii

Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił w miejscowym kościele parafialnym dziewczęcy chór katedralny Puellae Orantes.

W sobotę 18 stycznia z kolędami i pastorałkami przed mieszkańcami Wojakowej wystąpiły dziewczęta z chóru Puellae Orantes pod dyrekcją ks. prał. Władysława Pachoty. - Świąteczne koncerty w 5 miejscach diecezji, w tym w Wojakowej, wpisują się jubileusz 35 lat naszej działalności artystycznej - mówi dyrygent chóru.

W pierwszej części dziewczęta zaśpiewały mniej i bardziej znane kolędy, w drugiej zaś - 9 pastorałek napisanych specjalnie dla chóru przez Miłosza Bembinowa. Warto dodać, że znalazły się one na płycie "Christmas Time", mającej już status platynowej oraz - co najważniejsze - uhonorowanej nagrodą Fryderyka. Chórowi towarzyszył kwartet smyczkowy Apotheosis.

Dyrektor i dyrygent chóru ks. prał. Władysław Pachota.   Dyrektor i dyrygent chóru ks. prał. Władysław Pachota.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Koncert w kościele w Wojakowej był możliwy dzięki wsparciu wielu darczyńców, kapłanów i świeckich. Ostatni świąteczny występ będzie miał miejsce 19 stycznia w kościele pw. św. Józefa w Muszynie o godz. 15.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama