Nowy numer 25/2021 Archiwum

Niskowa. Sól, nie cukruj! przejdź do galerii

Bp Stanisław Salaterski przewodniczył modlitwie i noworocznemu spotkaniu Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji.

Przedstawiciele kilkudziesięciu stowarzyszeń i kół Rycerstwa Niepokalanej przyjechali na noworoczne spotkanie do Niskowej.

W kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki modlili się na różańcu i podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

W homilii bp Stanisław przestrzegł członków Rycerstwa Niepokalanej przed uleganiem pokusy światowości. - Nie bójcie się odważnie głosić całej prawdy chrześcijańskiej, tak w domach, jak i w przestrzeni publicznej. Jeśli z tego zrezygnujecie, przestaniecie być solą ziemi, a staniecie się mdłym cukrem politycznej poprawności - mówił kaznodzieja.

Biskup zachęcił uczestników Mszy św. do wiernej osobistej i wspólnotowej modlitwy, do tworzenia wspólnot i budowania parafialnej rodziny oraz do odważnego świadczenia o wierze, zwłaszcza młodemu pokoleniu.

- Zamiast dziwienia się, że młodzi są tacy lub siacy, zafascynujcie ich swoją postawą moralną, wiarą, opowiadaniem, jak wielkie szczęście płynie z naśladowania Maryi, z wypełniania jak Ona woli Boga - apelował bp Salaterski.

Kościół w Niskowej wypełnił się członkami RN.   Kościół w Niskowej wypełnił się członkami RN.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Po Mszy św. członkowie RN udali się do Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu, gdzie odbyła się druga część spotkania. Obecna na pielgrzymce prezes Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Tarnowskiej Julia Skrzynecka podkreśla, że 2020 rok będzie aktywnym czasem dla Rycerstwa.

- Przede wszystkim będziemy dwukrotnie pielgrzymowali do sanktuarium w Zawadzie k. Dębicy. W Wielkim Poście na diecezjalny dzień skupienia, zaś we wrześniu na jubileusz 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Zawadzkiej. Rycerstwo rozwija się w naszej diecezji, powstają nowe oddziały stowarzyszenia i koła parafialne, w których uczymy się naśladować Niepokalaną, szerzyć Jej cześć i włączać się w życie apostolskie naszej diecezji - mówi pani prezes.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama