Nowy numer 07/2020 Archiwum

Szczepanów. Jak szewc buty Panu Jezusowi uszył przejdź do galerii

Chór sanktuaryjny, soliści i młodzi muzycy opowiedzieli, jak Bóg potrafi zaskakiwać ludzi.

W bazylice św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru sanktuaryjnego, solistów i młodych muzyków pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka, szczepanowskiego organisty, muzyka i dyrygenta chóru.

Kolędy, pastorałki i piosenki przeplatały się z historią szewca, który oczekując na wizytę Pana Jezusa pomagał przychodzącym do niego ubogim nie wiedząc, że czyni to samemu Bogu.

- Kiedy zajmujemy się bliźnimi w potrzebie, okazujemy miłość samemu Jezusowi, który ukrył się w ubogich. Sam przecież powiedział, że wszystko, co uczyniliśmy potrzebującym pomocy, Jemu samemu uczyniliśmy - tłumaczył zamysł muzycznego misterium kustosz szczepanowskiego sanktuarium św. Stanisława ks. prał. Władysław Pasiut.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama