Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dębica. Chór i Krzyżacy przejdź do galerii

Parafia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej cieszy się powstaniem dwóch grup apostolskich - chóru parafialnego i grupy młodzieżowej.

Chór miał okazję po raz pierwszy zaśpiewać 25 grudnia podczas Mszy św. Z koncertem kolęd wystąpił natomiast 19 stycznia.

Medytacje nad kolędami i tajemnicą Bożego Narodzenia przygotował ks. Piotr Turek przy konsultacji merytorycznej z ks. dr hab. Stanisławem Garnczarskim z WTST UPJP2.

Rozważania odczytali młodzi z nowo powstałej parafialnej grupie młodzieżowej „Krzyżacy”. Jej starsi członkowie chętnie podjęli się tego zadania, pomimo trwającej sesji egzaminacyjnej. Nagłośnieniem i oświetleniem zajął się parafianin Jakub Żmuda we współpracy z diakonem Kamilem Szęszołem.

Na muzyczną ucztę przyszło wielu parafian.   Na muzyczną ucztę przyszło wielu parafian.
Damian Lis

Liczna obecność parafian oraz rodzinna atmosfera, jaka towarzyszyła wspólnemu kolędowaniu, to największa nagroda, jaką cieszyła się chór. Ks. proboszcz Andrzej Surowiec przyznaje, że nie spodziewał się tak dobrych rezultatów, biorąc pod uwagę tak krótki staż istnienia chóru i cieszy się potencjałem chórzystów, gdyż jak mówi - ten potencjał drzemie nie tylko w chórze, lecz w całej parafii.

Chór liczący 30 osób powstał dzięki zaangażowaniu organisty Pawła Podrazy i ks. wikariusza Piotra Turka. - To „najmłodsze dziecko parafii” - tak o chórze wyraża się ks. proboszcz. Wkrótce, bo 15 lutego, będzie go można usłyszeć podczas Mszy św. o godz. 16 pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza w parafii Pustków-Osiedle w ramach spotkania młodzieży „Walentynka dla Jezusa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast