Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nie spoczniemy na laurach

Na scenie XIX Miechowskiego Przeglądu Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek nasze chóry wyśpiewały podium.

Aż trzy chóry z terenu diecezji tarnowskiej znalazły się na podium XIX Miechowskiego Przeglądu Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek, jaki odbył się w minioną niedzielę 19 stycznia.

Nagrodę Grand Prix wyśpiewał Szalowski Zespół Wokalny. "Dziękujemy jury za docenienie naszej pracy i zapewniamy, że nie spoczniemy na laurach, lecz ze zdwojoną motywacją będziemy przygotowywać się do kolejnych wyzwań" - zapewnia chór, ciesząc się nagrodą i zapraszając na swój koncert do Gorlic, gdzie będą kolędować razem z Light String Orchestra.

Nie spoczniemy na laurach   Szalowska statuetka. arch. FB SZeW

To nie koniec dobrych wieści z Miechowa. W kategorii "chóry mieszane" jury trzecie miejsce przyznało chórowi Canticum Iubilaeum z Limanowej, ex aequo z chórem Cantores Minores Sancti Andreae z Olkusza.

- Śpiewała z nami solo dr Jolanta Pawlikowska z Akademii Muzycznej w Krakowie, akompaniował Zygmunt Kokoszka, organista bazyliki Mariackiej - informuje Krzysztof Młynarczyk, prezes chóru. - Każdy zespół obowiązkowo wykonywał dowolne opracowanie kolędy "Bóg się rodzi". Dla limanowskiego chóru na tę okazję zaaranżował ją warszawski kompozytor Łukasz Farcinkiewicz. Rok temu opracował dla nas pastorałkę na chór i organy "Pospieszcie pastuszki" - dodaje.

Z kolei w kategorii "chóry jednorodne" III miejsce wyśpiewał chór Kantata z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jodłówce Wałkach.

Nagrodę Grand Prix ufundował biskup kielecki Jan Piotrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama