Nowy numer 3/2021 Archiwum

Swoszowa. Śpiew i muzyka u Królowej przejdź do galerii

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Kazimierza Pszenicznego w swoszowskiej świątyni został zorganizowany po raz trzeci koncert kolęd i pastorałek, który odbył się 26 stycznia.

Uczestniczyli w nim gospodarz parafii, wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, który objął honorowym patronatem to wydarzenie, radny powiatu tarnowskiego Krzysztof Płaczek, który przekazał cenne nagrody dla naszych artystów. Obecni byli także radni gminy Szerzyny, sołtys Swoszowej Wiesław Niedziela, dyrektor szkoły podstawowej Agata Zając oraz wykonawcy kolęd – orkiestra dęta OSP w Szerzynach pod batutą Ireneusza Fatygi, jak również młodzi artyści z terenu gminy Szerzyny z instruktorami, nauczycielami, opiekunami i rodzicami. Byli także mieszkańcy gminy Szerzyny, którzy zechcieli spędzić z artystami niedzielne popołudnie.

Jako pierwsi kolędowali muzycy orkiestry z Szerzyn. Zespół działa od 47 lat. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i nagród zdobytych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Szerzyńscy muzycy swoja grą co roku upiększają wiele uroczystości lokalnych, gminnych i parafialnych. Koncert został nagrodzony gromkimi brawami. Po szerzyńskiej orkiestrze wystąpili finaliści XII gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W kategorii „Przedszkola i oddziały przedszkolne - soliści” pierwsze miejsce zajęła Julia Szarek z Oddziału Przedszkolnego PSP w Swoszowej. II miejsce w tej kategorii wyśpiewał Wiktor Sokulski z Publicznego Przedszkola w Szerzynach. III miejsce Aleksander Sarna z Oddziału Przedszkolnego PSP w Czermnej.

W kategorii „Przedszkola i oddziały przedszkolne - zespoły” I miejsce otrzymał zespół „Góralskie rytmy” w składzie: Klara Niziołek, Błażej Duda, Julia Gajda, Teresa Tkaczuk, Hanna Bąk z Publicznego Przedszkola w Ołpinach. II miejsce zajęły „Krakowianki” z Oddziału Przedszkolnego PSP Szerzyny w składzie: Magdalena Mitoraj, Milena Brzeziańska, Karolina Kmiecik. Zdobywcami III miejsca był „Duet” w składzie: Mateusz Dąbrowski i Oliwia Bąk z Oddziału Przedszkolnego PSP w Swoszowej.

W kategorii „Klasy I - IV szkół podstawowych - soliści” Julia Ryba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach otrzymała I miejsce. II miejsce zostało przyznane Dominice Wierzgacz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach. Po Dominice słuchaliśmy Michała Szarka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Swoszowej, zdobywcę III miejsca.

W tej kategorii wiekowej, w grupie zespoły I miejsce przyznano zespołowi „Rokiczanki” w składzie: Milena Kosiek, Emilia Wrona, Gabriela Karwowska, Natalia Pięta, Paulina Rąpała. Dziewczynki są uczennicami Publicznej Szkoły Podstawowej w Czermnej. II miejsce otrzymały „Góraleczki” w składzie: Zofia Mitoraj, Kinga Ryba, Anna Górska, Aleksandra Górka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach. III miejsce zajął „Duet” Zuzanna Gabryel i Oliwia Pikusa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach.

W kategorii uczniów z klas V - VIII, soliści: I miejsce otrzymała Zuzanna Górka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach. II miejsce wyśpiewał Jakub Niziołek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach. III miejsce przyznano Kamili Sołtys z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach.

W kategorii zespoły w tej grupie wiekowej I miejsce otrzymał „Duet” Marcelina Sarna i Oliwia Lenart z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czermnej. II miejsce - nie przyznano, Zdobywcami III miejsca były „Niesamowite dziewczyny” w składzie: Faustyna Słota, Wiktoria Macior i Aleksandra Sokulska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach.

Po koncercie zostały przyznane nagrody dla występujących. Wręczyli je ks. Kazimierz Pszeniczny, wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, radny powiatu tarnowskiego Krzysztof Płaczek oraz radna gminy Szerzyny Elżbieta Pancerz. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa przed obrazem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, patronki swoszowskiej świątyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama