Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dobra. Wychodźcie często z domów! przejdź do galerii

Lokalna społeczność, parafia i samorząd zaprosili seniorów na wspólne spotkanie. Odbyło się już czwarty raz i przyszło na nie trzy razy więcej osób niż rok temu.

Dzień Seniora odbył się w Dobrej 25 stycznia. Został zorganizowany już czwarty raz.

- Na nasze zaproszenie odpowiedziało blisko 300 osób, to prawie trzy razy więcej niż w zeszłym roku - mówi koordynator spotkania ks. Jakub Jasiak. -

Niewątpliwie udało nam się zachęcić naszych seniorów do przybycia dzięki zaproszeniom, które zostały przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury i rozdane w ramach wizyty duszpasterskiej przez naszych księży - chwali inicjatywę Beata Miśkowiec, prezes Parafialnego Zespołu „Caritas”.

Jasełka w wykonaniu seniorów.   Jasełka w wykonaniu seniorów.
Adrian Cieślik

Zaangażowanie wszystkich osób i jednostek organizacyjnych było ogromne. - W przygotowanie spotkania włączyli się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury, Dzienny Dom „Senior+” oraz Szkolne Koło Caritas i parafialny oddział Caritas - wymienia Danuta Kubasiak, kierownik GOPS. - Dziękuję za waszą obecność i proszę was - wychodźcie często z domów, jesteście nam potrzebni – mówił do seniorów wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn, współorganizator spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pod przewodnictwem ks. proboszcza Wojciecha Sroki. Następnie uczestnicy przeszli do hali sportowej w Szkole Podstawowej, składano sobie życzenia i spożyto uroczysty obiad.

Niektórzy dawno się nie widzieli.   Niektórzy dawno się nie widzieli.
Adrian Cieślik

Seniorzy obejrzeli jasełka w wykonaniu osób z Dziennego Domu „Senior+”, a na koniec wspólnie kolędowali z młodzieżową grupą apostolską „Dobra Młodzież”. - Jestem bardzo szczęśliwa, dzięki takim spotkaniom czujemy się docenieni i mamy możliwość się zobaczyć kogoś znajomego czasami nawet po latach - mówi jedna z uczestniczek spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama