Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zawada. Nowenna stulecia

Zbliża się 100. rocznica koronacji Pani Zawadzkiej. 1 lutego zapraszamy tam na dróżki.

Główna uroczystość jubileuszowa odbędzie się 13 września 2020 roku, ale w Zawadzie już od dawna trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia.

O tym, jak przebiegają, napiszemy w "Gościu Tarnowskim", który ukaże się 9 lutego.

Już dzisiaj zapraszamy na dróżki różańcowe do Zawady. Najbliższe odbędą się 1 lutego o godz. 15. Nabożeństwo poprowadzi ks. Mariusz Wójtowicz, wikariusz parafii św. Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy.

Właśnie to nabożeństwo odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest bezpośrednim przygotowaniem do jubileuszu. Modlitewne spotkania od stycznia do września tego roku odprawiane są jako nowenna przed rocznicą koronacji. Każdemu nabożeństwu towarzyszy hasło i kluczowe zagadnienia.

Zawada. Nowenna stulecia   - To mocne duchowe przygotowanie dla tych wszystkich, którzy już 34 lata chodzą na dróżki - mówi ks. Józef Książek, kustosz zawadzkiego sanktuarium. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- To mocne duchowe przygotowanie dla tych wszystkich, którzy już 34 lata chodzą na dróżki. Takich osób jest wiele. W późnojesiennych i zimowych miesiącach uczestniczy w nabożeństwie do 2 tys. wiernych, w wiosennych i letnich - drugie tyle. Najwięcej w czasie odpustu. Są wśród nich tacy, którzy od wielu lat są tu co miesiąc - zauważa ks. Józef Książek, dodając, że inspiracją dla tej formy przygotowań była postać Prymasa Tysiąclecia, niebawem błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego.

W czasie najbliższego nabożeństwa wybrzmi szczególnie temat koronacji na prawie papieskim Zawadzkiej Pani. Papież zezwolił na nią w 1913 roku, ale ze względu na wojenną zawieruchę doszło do niej dopiero 7 lat później. Koronatorem obrazu był bp Leon Wałęga.

Zawada. Nowenna stulecia  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama