Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bogate owoce kolędy misyjnej

Ponad 22 tys. dzieci kolędowało na rzecz misji, tworząc ponad 4 tys. grup kolędniczych - poinformował ks. Stanisław Wojdak z wydziału misyjnego.

Kapłan był gościem programu "Słowo za słowo" diecezjalnego radia RDN Małopolska. W rozmowie z ks. Marcinem Gryzło "Rozgryźć Kościół" wstępnie podsumował tegoroczną kolędę misyjną, w którą zaangażowanych było ok. 430 parafii diecezji tarnowskiej.

W tym roku ponad 22 tys. dzieci kolędowało na rzecz misji, tworząc ponad 4 tys. grup kolędniczych. Domy otwarło im 143 500 rodzin. Zebrane ofiary przekroczyły z pewnością 2 mln 215 tys. Brak jedynie danych z kilkunastu parafii.

Pieniądze z kolędy misyjnej wesprą działalność misjonarzy na rzecz dzieci z kilku krajów Afryki, Ameryki Południowej i z Kazachstanu, w sumie 33 projekty. Jednym z głównych jest wsparcie budowy Centrum Rodzin z Dziećmi z Zespołem Downa w Administraturze Apostolskiej w Atyrau w Kazachstanie.

Ks. Stanisław Wojdak podkreślał także ogromne oddziaływanie duszpasterskie na dzieci angażujące się w kolędę misyjną, ich kształtowanie w duchu bycia uczniem-misjonarzem, do czego zobowiązuje chrzest. Cała rozmowa dostępna jest tutaj:

Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
RDN TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama