Nowy numer 08/2020 Archiwum

Jamy. Spotkanie seniorów przejdź do galerii

Pan Bóg dla seniorów w par. św. Augustyna zrobił wszystko. Nawet Boże Narodzenie.

Społeczność Jam zaprosiła seniorów na coroczne spotkanie, które odbyło się 1 lutego. W kościele parafialnym dzieci z miejscowej szkoły podstawowej przedstawiły misterium o Bożym Narodzeniu. Była również okazja do wspólnej modlitwy zakończonej obrzędem Komunii Świętej.

- Od niedawna jestem tutaj proboszczem i z radością przyjąłem informację, że pod koniec tradycyjnego okresu kolędowania jest organizowane spotkanie dla seniorów z całej parafii - mówi ks. Stanisław Kaczka, który osobiście zaprosił najstarszych mieszkańców parafii do udziału w spotkaniu. - W parafii mamy około 140 starszych osób. W ciągu roku odwiedzam raz w miesiącu tych, którzy chcą z sakramentami świętymi. Z Komunią przychodzi też do nich nadzwyczajny szafarz. W planach mam założenie zespołu Caritas, który mógłby jeszcze bardziej zaopiekować się naszymi nestorami - dodaje ks. Stanisław.

Kolejna okazja do spotkania duszpasterza z parafianami.   Kolejna okazja do spotkania duszpasterza z parafianami.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Dyrektor szkoły podstawowej Józefa Lebida podkreśla, że prawie cała szkoła, licząca 96 uczniów, włączyła się w przygotowanie misterium o Bożym Narodzeniu. - Seniorów gościmy także z okazji Dnia Babci i Dziadka. A całe rodziny zaprosiliśmy w ubiegłym roku na piknik rowerowy. Przejechaliśmy wspólnie 11 kilometrów wokół naszej miejscowości, a na koniec urządziliśmy sobie rodzinne grillowanie. Ta inicjatywa bardzo spodobała się mieszkańcom i mam nadzieję, że będzie kontynuowana - mówi pani dyrektor.

Dawno się nie widziałyśmy!   Dawno się nie widziałyśmy!
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Janina Guła przyznaje, że to jest jej kolejne spotkanie senioralne w tym roku. - Uczestniczyłam już w tych zorganizowanych z okazji Dnia Babci i Dziadka. To wspaniała rzecz spotkać się ze swoimi rówieśnikami, ludźmi, których na co dzień się nie widuje, a z którymi łączy mnie wspólna historia tej ziemi - mówi seniorka. A jak ona i jej rówieśnicy włączają się w życie parafii? - Dajemy naszą modlitwę i cierpienie - dodaje pani Janina.

W spotkaniu seniorów wzięli udział przedstawiciele Sejmu, władz powiatu i gminy, służb mundurowych. Transport seniorów do remizy zaoferowali strażacy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama