Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zmarł ks. Stefan Kulig

Mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie, był emerytowanym proboszczem parafii w Lichwinie.

Ks. Stefan Kulig urodził się 10 sierpnia 1927 roku w Dobrej koło Limanowej jako syn Józefa i Kunegundy z Chalcanów. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie w 1948 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 9 maja 1954 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wojakowa (od 10 listopada 1954 roku), Luszowice (od 10 lipca 1957 roku), Mikluszowice (od 10 lipca 1961 roku) i Uszew (od 1 sierpnia 1964).

5 stycznia 1966 roku został mianowany proboszczem parafii Lichwin. Urząd proboszcza tejże parafii pełnił do 5 lipca 1998 roku, a następnie zamieszkał w parafii Tuchów - św. Jakuba Starszego Apostoła, w charakterze rezydenta.

Od 2007 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1967 diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w roku 1980 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Msza św. w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w środę 5 lutego o godz. 9. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Lichwinie w środę 5 lutego o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama