Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czchów. Wyrosną z nich misjonarze?

W Diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby trwają minirekolekcje dla kolędników misyjnych.

Rozpoczęły się 19 stycznia. Najpierw do Czchowa przyjechali kolędnicy z województwa podkarpackiego, po nich z Małopolski. - Dni na Kozieńcu były wypełnione modlitwą, śpiewem i zabawą, a także zdobywaniem ciekawej wiedzy na tematy misyjne. Uczestników odwiedziła misjonarka s. Magda Orczykowska pracująca w Ugandzie - mówi o jednym z turnusów ks. Piotr Cierniak.

Nie zabrakło czasu na poznawanie najbliższej okolicy.   Nie zabrakło czasu na poznawanie najbliższej okolicy.
Wydział Misyjny

Dorota Dzieńska z wydziału misyjnego informuje, że przez całe ferie na poszczególnych turnusach ponad 180 młodych ludzi w atmosferze radości zgłębia misyjnego ducha, otwierając się na Pana Boga i bliźnich.

Adoracja Najświętszego Sakramentu szkołą formacji misyjnej.   Adoracja Najświętszego Sakramentu szkołą formacji misyjnej.
Wydział Misyjny

Szef wydziału ks. Krzysztof Czermak podkreśla, że udział dzieci i młodzieży w kolędzie misyjnej ma niejednokrotnie charakter spontanicznego zrywu. - Chodzi teraz o to, by podczas takich dni umocnić dzieci i młodzież biorącą udział w kolędzie misyjnej w przekonaniu, komu służyły, odwiedzając domy naszych diecezjan. Chodzi również o to, by pogłębiały swoje zaangażowanie w grupach misyjnych działających przez cały rok - mówi dyrektor.

Warto przypomnieć, że według nieoficjalnych jeszcze danych, w ostatniej kolędzie misyjnej wzięło udział ponad 22 tys. dzieci, tworząc ponad 4 tys. grup kolędniczych. Domy otwarło im 143 500 rodzin.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama