Nowy numer 24/2021 Archiwum

Stworzona, nie zmyślona

W tarnowskiej "Alegori" rozpoczął się drugi cykl spotkań dla kobiet w ramach projektu StworzONA.

W tegorocznych, comiesięcznych spotkaniach panie chcą oswoić emocje i uczucia niekochane: wstyd, smutek, lęk, poczucie, winy, zazdrość.

Pierwsze spotkanie w nowym cyklu poprowadził ks. Paweł Cyz COr, który mówił o smutku.

Kolejne spotkania będą odbywać się jak zawsze w „Alegorii” przy Placu Kazimierza 5 o godz. 18. Kalendarz spotkań wygląda następująco:

  • 20 luty, o godz. 18 – „Wstyd”
  • 26 marca, o godz. 18 – „Lęk”
  • 24 kwietnia, o godz. 17 – „Poczucie winy”
  • 28 maja, o godz. 18 – „Zazdrość”
  • 18 czerwca o godz. 18 – „Złość”

- Zapraszamy kobiety, które pragną zaprzyjaźnić się ze sobą, pełniej zrozumieć swoją kobiecość, oswoić uczucia i emocje niekochane, które czasem towarzysza im od lat. One czasem powstrzymują przed działaniem, paraliżują, oddalają od najbliższych, zamykają na wszystko, co nowe, niszczą relacje. Próbujemy odpowiedzieć, pomóc sobie z tym radzić - mówi Lucyna Urjasz, koordynująca projekt StworzONA.

Stworzona, nie zmyślona   Pierwsze spotkanie poświęcone było smutkowi, a poprowadził je filipin, ks. Paweł Cyz. arch. StworzONA

- Chodzi nam o to, by dać kobietom realną wspólnotę, by mogły zobaczyć siebie w różnych kontekstach, by mogły zmierzyć się, każda z nich, z samą sobą - mówił rok temu ks. Artur Ważny, który był przy narodzinach projektu.

Tytuł projektu „StworzONA” wziął się z tego, co jest fundamentem życia według Bożego planu. Dziś bowiem wielu ludzi myśli, że sami zawdzięczają sobie to, że są, kim  są i jacy są. Wobec mody na autokreację jest to poniekąd prawdą. Tylko, że ludzie w swoich planach często nie uwzględniają „aktu założycielskiego”, którym jest boskie tchnienie i towarzyszenie przez Boga człowiekowi na każdym jego kroku. Z odrzucenia niebieskiego planu bierze się wiele nieporozumień, niepowodzeń, dramatów w życiu człowieka.

Spotkania mają charakter otwarty, a przeznaczone, z racji tematyki, dla kobiet do 50. roku życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama