Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krościenko. Nowe szaty LSO

W ramach współpracy z par. Wszystkich Świętych miejscowa gmina dofinansowała stroje dla drużyny piłkarskiej ministrantów i lektorów.

Chłopcy służący przy ołtarzu w par. Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem otrzymali nowe stroje piłkarskie.

Dofinansowała je gmina, a także Fundacja Dzieci Pienin. - Mamy nadzieję, że przyjmując nowe stroje, młodzi ludzie będą prowadzić zdrowy i aktywny styl życia i godnie reprezentować gminę. Życzymy samych sukcesów rozgrywkowych - mówi Jan Dyda, wójt gminy.

Na strojach znalazły się herb gminy, logo marki Dunajec, Fundacji Dzieci Pienin oraz LSO w Krościenku. - W przygotowaniu mamy bluzy z własnymi grafikami. Takie bluzy z kapturem, mam nadzieję, będą kozackie. Trzeba wytworzyć trend, modę na bycie w LSO. W małym środowisku, pozamiejskim, wydaje się jest to do zrobienia - mówi ks. Krzysztof Pach, opiekun LSO.

Stroje prezentują się doskonale.   Stroje prezentują się doskonale.
UG Krościenko

Chłopcy ćwiczą piłkarskie umiejętności 2 godziny tygodniowo. - Próbuję budować w nich wolę walki, zdrowe ambicje, kulturę i szacunek w rywalizacji. I tu nie mogę narzekać, bo zachowują się elegancko. Chcę również pokazać im, że można zrobić coś razem, dobrze, odpowiedzialnie. Nowe stroje dają poczucie budowanej drużyny i przynależności do niej. Oczywiście póki co, o wiele lepiej wyglądamy niż gramy, ale tu nie chodzi o tylko o grę. Efekty na boisku będą, ale pewnie za jakiś czas. Ważne dla mnie jest to, żeby chłopcy między sobą zawiązali wspólnotę, która ich będzie trzymać w Kościele, przy ołtarzu. Piłka w tym na pewno pomaga - dodaje ks. Krzysztof.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama