Nowy numer 3/2021 Archiwum

Cuda. Były czy nie były?

Kolejne forum formacyjne przeszło do historii. Teraz czas na weryfikację tego, co się wydarzyło.

Na początku lutego w Tarnowie odbyło się forum formacyjne „Moc obecności”.

Gościem specjalnym dwudniowego spotkania był Damian Stayne z Wielkiej Brytanii, katolicki lider i założyciel wspólnoty kontemplacyjno-charyzmatycznej „Cor Lumen Christi” (Serce i Światło Chrystusa), założonej w Anglii na początku lat 90-ych ubiegłego wieku.

W czasie forum miała miejsce modlitwa o uzdrowienie, a osoby, które doświadczyły zmiany swojego stanu zdrowia mogły o tym publicznie opowiedzieć. - Już w czasie trwania forum zostały one też poproszone o to, by złożyły także pisemne świadectwa - mówi Piotr Smajdor z Mężczyzn św. Józefa, który razem z innymi je spisywał. - Przyszła m.in. pani, która wyznała, że poprawił się jej stan zdrowia związany wcześniej z trudnościami w poruszaniu się. Przyszła też pani z aparatem słuchowym w ręku. Wcześniej cierpiała na poważny niedosłuch, z którego jak twierdziła, została uleczona - opowiada pan Piotr.

Takich przypadków zostało spisanych podczas forum około 40. - Było ich jednak więcej, około 200, ponieważ tyle osób pojawiło się na scenie po wywołaniu przez Damiana. Teraz chcemy zweryfikować ich świadectwa, które wypowiedzieli. Zwróciliśmy się do nich z prośbą o m.in. medyczne udokumentowanie ich stanu zdrowia sprzed forum i po nim - mówi ks. Artur Mularz, dyrektor wydziału nowej ewangelizacji tarnowskiej kurii tłumacząc, że watykańska instrukcja na temat modlitw w celu osiągnięcia uzdrowienia pochodzącego od Boga wyraźnie nakłada na organizatorów obowiązek zebrania świadectw i przedstawienia ich kompetentnej władzy kościelnej. Zbieranie świadectw koordynuje wydział nowej ewangelizacji.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama