Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pamiętajcie o alfabecie przejdź do galerii

Bocheńska wspólnota Chrystus w Solnym Mieście podczas comiesięcznych czuwań rozważa dziedzictwo św. Jana Pawła II.

W pierwszy piątek lutego tematem spotkania była encyklika św. Jana Pawła II "Redemptor hominis". - Chcemy w tym roku rozważać to, co zostawił nam Ojciec św., pamiętając o 100. rocznicy jego urodzin - mówi ks. Paweł Broński, opiekun wspólnoty.

Wyjaśnieniem hasła spotkania zajęła się s. dr hab. Adelajda Sielepin, prof. UPJPII w Krakowie, zajmująca się teologią liturgii. Podkreśliła, że odkupienie jest darem ofiarowanym konkretnemu człowiekowi. - Jezus nie odkupił ludzkości, ale człowieka. Ta prawda, tak mocno podkreślona na początku pontyfikatu św. Jana Pawła II, jest bardzo ważna. Chrystus przyniósł odkupienie każdemu człowiekowi, także mnie - mówiła siostra.

Adoracja.   Adoracja.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Wskazywała także na sakramentalną drogę odkupienia. - Jezus chce nas doprowadzić do pełnej komunii ze Sobą, z Ojcem i Duchem Świętym. Obecnie czyni to na drodze sakramentów, z których pierwszym jest chrzest święty. My dzisiaj tak wiele mówimy o Eucharystii, zaniedbując przy tym alfabet wiary, którego zaczęliśmy się uczyć od chrztu świętego. Do tego alfabetu trzeba wracać, jeśli chce się dobrze przeżywać eucharystyczną tajemnicę wiary. Musimy wciąż rozważać, co to znaczy, że przez chrzest staliśmy się nowymi ludźmi, dziećmi Boga, krewnymi Jezusa - mówiła s. Adelajda.

Każdy mógł zabrać ze sobą specjalną naklejkę.   Każdy mógł zabrać ze sobą specjalną naklejkę.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W drugiej części spotkania uczestnicy adorowali Najświętszy Sakrament, a pamiątką lutowego czuwania była naklejka ze słowami "Mój Ratownik chodzi po wodzie", którą każdy mógł zabrać do domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama