Nowy numer 07/2020 Archiwum

Obiecał, że będzie dobrze

Kiedy parafia w Iwkowej zdobyła relikwie papieża Polaka, relikwiarz chętnie ufundowali sąsiedzi kościoła Łucja i Wiesław Grzymkowie.

Małgosia urodziła się w 1986 roku. – Miała mniej więcej rok, kiedy zauważyliśmy, że jest coś nie tak. Nie słyszała – wspominają Łucja i Wiesław. Jako rodzice szukali diagnozy, a potem pomocy w Polsce. – Od strony medycznej nie dano nam nadziei. Powiedziano, że prawdopodobnie uszkodzony jest nerw słuchowy i dziecko całe życie będzie funkcjonowało z niedosłuchem. Mamy się do tego przygotować i przyzwyczaić – dodaje Wiesław. Postanowili zrobić wszystko, by dać szansę Małgosi na normalne życie. Komuna dopiero w Polsce się skończyła. Wiesław, związany z budowlanką, wyjechał akurat do pracy w Rzymie.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama