Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy Sącz. Rekolekcje Filmowe z "Najświętszym Sercem"

To 150. spotkanie odbędzie się 19 lutego w sądeckim kinie "Sokół".

Rekolekcje Filmowe to cykl realizowany w kinie "Sokół" w Nowym Sączu od 2009 roku.

Spotkania, na które składa się prezentacja filmu i rozmowa z rekolekcjonistą, organizowane są zwykle 2 razy w miesiącu. Gośćmi rekolekcji byli m.in. bp Wiesław Lechowicz czy redaktor "Gościa Niedzielnego" Marcin Jakimowicz. Najbliższe Rekolekcje Filmowe, zaplanowane na 19 lutego, odbędą się po raz 150!

Okazja niecodzienna, więc i film będzie wyjątkowy. To pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym. W ramach rekolekcji "Najświętsze Serce" będzie można zobaczyć jeszcze przed polską premierą, która zaplanowana jest na 28 lutego.

Przedpremierowy pokaz filmu "Najświętsze Serce" w sądeckim kinie "Sokół" odbędzie się w środę 19 lutego o godz. 17.45. Do udziału w spotkaniu zaprasza kierownik kina i pomysłodawczyni cyklu Diana Kamykowska-Gacek. Gościem spotkania, które poprowadzi Jerzy Świtek, będzie ks. Paweł Kochaniewicz.

Nowy Sącz. Rekolekcje Filmowe z "Najświętszym Sercem"  

Sam film będzie można zobaczyć w sądeckim kinie "Sokół" także później, w okresie premierowym - tj. od 28 lutego. Będzie też grany w mościckim Millennium (Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie) od 6 do 12 marca.

Film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. To pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym.

Zobacz zwiastun

Najświętsze Serce - oficjalny zwiastun.
Rafael Film

Opis filmu

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła.

Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama