Nowy numer 07/2020 Archiwum

Kolędnicy misyjni. Dobra nowina!

Podliczona została ostatnia akcja Kolędników Misyjnych 2019. Była rekordowa pod każdym względem.

Ostatnie kolędowanie misyjne, po Bożym Narodzeniu 2019 roku odbywało się pod hasłem „Yzgy Habar! Kel balalar” co po kazachsku (bo między innymi wsparciu pracy tarnowskich misjonarzy pracujących w Kazachstanie służyły ofiary zbierane przez dzieci) znaczy „Dobra Nowina! Przybywajcie dzieci!”.

Podliczenie tegorocznego kolędowania także wiąże się z dobrą nowiną. – W tym roku mieliśmy 23245 kolędników, którzy kolędowali w 4235 grupach. W akcję włączyło się 431 parafii, czyli o 3 więcej niż w roku poprzednim. Kolędnicy odwiedzili z Dobrą Nowiną o narodzeniu Jezusa ponad 15,7 tys. rodzin. Do kolędniczych puszek, na wsparcie projektów misyjnych zebrali w czasie ostatniego kolędowania 2 miliony 292 tysiące 382 złote – informuje ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii.

Pod każdym względem ostatnie kolędowanie misyjne:

  • 1. Rok wcześniej kolędowało 22940 dzieci. W tym roku o ponad 300 dzieci więcej włączyło się w akcję.
  • 2. Rok wcześniej dzieci kolędowały w 4090 grupach. W tym roku było ich 145 więcej.
  • 3. W roku 2018 dzieci odwiedziły 14 680 rodzin, w tym roku o tysiąc więcej.
  • 4. Rok wcześniej w akcję włączyło się 429 parafii. W tym roku o 3 więcej.
  • 5. Wreszcie rok temu wierni do skarbonek kolędników wrzucili 2 miliony i 15 tysięcy złotych. W tym roku o ponad 250 tys. więcej.

Dziękujemy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama