Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czterech uczniów sądeckiej budowlanki remontuje dom dziecka

Plan zakładał odmalowanie tylko kilku pokoi, ale skończyło się remontem całego skrzydła.

Szymon Ptaszkowski, Adrian Csorich, Kacper Mężyk i Dariusz Godawski to uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu, którzy w ramach projektu „Kolorowy pokój dla szarego świata”, podjęli się remontu nowo powstającego domu dziecka na terenie Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Łącznik 20.

Początkowo plan zakładał jedynie odmalowanie kilku pokoi, ale dzięki hojności sponsorów projekt przerodził się w poważny remont całego skrzydła. W sumie odnowione zostaną dwie łazienki, kuchnia, jadalnia, klatka schodowa i dziesięć pokoi. Cała akcja to pomysł wychowawczyni chłopców pani Moniki Szczurek.

Na remont pomieszczeń uczniowie poświęcili cały swój wolny czas w okresie ferii. Sporo pracy jeszcze przed nimi. - Chcemy osadzić brodziki, na które jeszcze czekamy, zostało do pomalowania jeszcze kilka pokoi, kuchnia i jadalnia - relacjonują chłopcy.

Czterech uczniów sądeckiej budowlanki remontuje dom dziecka   Uczniowie w akcji. arch. Kolorowy pokój dla szarego świata

Farby, płytki i wszystkie narzędzia do remontu uczniowie pozyskali od sponsorów. - Jedna z firm przywiozła nam farby, inna płytki, a właściciel kolejnej obiecał, że w najbliższym tygodniu zakupi całą armaturę do łazienek. Jesteśmy naprawdę wdzięczni. Pracowaliśmy całe ferie i pracować będziemy po szkole - deklarują.

Patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Pod wrażeniem pracy, jakiej podjęli się uczniowie, jest dyrektor Centrum Administracyjnego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu Tomasz Zaręba. - Ich akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania, ponieważ imponujące jest to, co zaoferowali i to, co robią w tej chwili. Nie spodziewałem się czegoś takiego w żaden sposób. Wszyscy, którzy na to patrzą, są mile zaskoczeni. Brak słów - dodaje. Brawo, panowie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama