Nowy numer 13/2020 Archiwum

Tuchów. Au revoir!

Francuscy samorządowcy z miasteczka Sain-Jean de Braye jednostronnie zawiesili współpracę ze swym miastem partnerskim, którym jest podtarnowski Tuchów.

W maju 2019 roku radni Tuchowa przyjęli rezolucję w sprawie „powstrzymania ideologii LGBT+”. Samorządowcy zauważają, że „radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców”. Z tego też powodu samorząd, który reprezentują „nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT+”.

Oburzenie taką rezolucją nie kryją samorządowcy z Sain-Jean de Braye, francuskiego miasta partnerskiego Tuchowa. 14 lutego przegłosowali „rozwód” z Tuchowem, z którym współpracowali ponad 20 lat. Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa przyznaje, że francuscy samorządowcy nie byli zainteresowani rozmową, próbami wyjaśnienia sytuacji. - We Francji trwa w tej chwili kampania przed wyborami samorządowymi. Mam wrażenie, że ten temat został wykorzystany do ich kampanii wyborczej – mówi dla Onet.pl Magdalena Marszałek.

- Mimo że wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię, byliśmy zdumieni, gdy odkryliśmy, że miasto Tuchów przegłosowało tę uchwałę – stwierdziła w jednym z wywiadów Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera Saint Jean de Braye do spraw. międzynarodowych. Dla mieszkańców Tuchowa zerwanie współpracy, która do tej pory świetnie się układała, a jej owocem były m.in. przyjaźnie, jest jak siarczysty policzek wymierzony w twarz. Zerwanie współpracy to wrzucenie wszystkich mieszkańców do jednego worka. Podobnie, jak i umieszczenie miasta i gminy w „Atlasie Nienawiści”, który tworzą lewicowi aktywiści. Jest w nim już 90 samorządów, które przyjęły jakiekolwiek uchwały, rezolucje dotyczące ideologii LGBT, a co za tym idzie sprzeciwiające się m.in. wczesnej seksualizacji dzieci. Wśród takich samorządów jest m.in. Stary Sącz, który rozważa wystąpienie w tej sprawie na drogę sądową przeciw autorom "Atlasu Nienawiści".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • pATRIOTA
    18.02.2020 20:41
    Nie ma się co żabojadami przejmować, my Prawdziwi Polacy mamy swoje zasady i nikt nam dyktował co mamy robić nie będzie. Tak nam dopomóż Bóg!
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama