Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie bądź bierny, wypowiedz się!

- Chciałbym poznać Kim jesteś, co przeżywasz i co myślisz. Proszę Cię o wypełnienie poniższej ankiety. Twój głos jest dla mnie ważny! - pisze do młodych biskup Andrzej Jeż.

Anonimową ankietę przygotowano w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w związku z trwającym V Synodem Diecezji Tarnowskiej.

Ankieta zawiera 46 pytań dotyczących życia wiary. Są pytania o wiarę w Boga, ale i o praktyki religijne, życie sakramentalne, przynależność do grup i wspólnot kościelnych. Twórcy ankiety pytają także o to, co mogłoby umocnić młodych w wierze i skłonić do aktywności w Kościele.

- Potrzebujemy głosu młodych, abyśmy mogli w czasie V Synodu Diecezji Tarnowskiej jeszcze bardziej poznać współczesnego młodego człowieka i spróbować odpowiedzieć na jego pytania i potrzeby - mówi ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii.

Nie bądź bierny, wypowiedz się!
SYNAJ. TV

Ankieta rozpoczyna się słowem od Biskupa Tarnowskiego. - Na wstępie chciałbym, abyś usłyszał, że mi na Tobie zależy. Dlatego moim marzeniem jest, żebyś poczuł się w Kościele jak w domu, w którym można doświadczyć miłości, ciepła, bezpieczeństwa. Wierzę także, że jest to marzenie samego Jezusa - pisze bp Andrzej Jeż.

Twórcom ankiety zależy szczególnie, aby dotarła ona także do młodych, którzy zrezygnowali z nauki religii, którzy rzadko bądź wcale nie praktykują. Chodzi o to, aby poznać powody ich nieobecności na katechezie i w kościele.

.Ankieta dostępna jest pod adresem ANKIETA DLA MŁODZIEŻY. Jest anonimowa. Jej wypełnienie zajmuje około 20 minut.

Zachęcamy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama