Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnów. Czy kosmici wierzą w Boga?

Zapraszamy na wieczór filozoficzny z ks. prof. Tadeuszem Pabjanem.

"Czy kosmici wierzą w Boga? Teologia wobec problemu pozaziemskich cywilizacji" - to temat ostatniego w ramach drugiej edycji Wieczorów Filozoficznych z ks. Tadeuszem Pabjanem w tarnowskiej Alegorii. Wykład połączony z dyskusją odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 19 w budynku Alegorii przy pl. Kazimierza 5.

Ks. dr hab Tadeusz Pabjan jest kapłanem diecezji tarnowskiej, filozofem nauki i przyrody, bliskim współpracownikiem ks. prof. Michała Hellera; członkiem Ośrodka Badań Interdyscyplinarnych; autorem wielu książek z dziedziny nauka i wiara.

Problem, który kapłan poruszy podczas najbliższego wykładu w tarnowskiej Alegorii, może się wydawać z kosmosu. I taki też w gruncie rzeczy jest. Bo co jeśli istoty z kosmosu są prawdziwe? Jak katolik może zareagować na takie wieści? Czy Boża wolność stworzenia świata ma jakieś granice? Jaki sens niesie za sobą zajmowanie się problemem istnienia pozaziemskich cywilizacji w kontekście teologii?

Tarnów. Czy kosmici wierzą w Boga?  


Zapraszamy także do obejrzenia poprzedniego wykładu ks. Tadeusza Pabjana wygłoszonego w ramach Wieczorów Filozoficznych. Jego temat to "Czy wszechświat został przygotowany dla człowieka? Film zrealizowany przez Synaj.tv.

Czy wszechświat został przygotowany dla człowieka?
SYNAJ. TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama