Nowy numer 13/2020 Archiwum

WSD. Diakoni jadą na praktyki. Wcześniej zostali magistrami

Klerycy z VI roku zakończyli sześcioletnie studia teologiczne. W Wielkim Poście będą pomagać w parafiach.

W poniedziałek 24 lutego na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie Sekcja w Tarnowie odbyły się egzaminy magisterskie kleryków z VI roku. Jak informują alumni prowadzący seminaryjnego fanpage’a, diakoni cieszą się z bardzo dobrych wyników egzaminów, podczas których zaprezentowali swoją wiedzę teologiczną oraz pracę magisterską z wybranej przez siebie dziedziny filozoficznej lub teologicznej.

Egzaminy odbywały się przed dwiema komisjami.   Egzaminy odbywały się przed dwiema komisjami.
WSD w Tarnowie

Obecnie przygotowują się do wielkopostnych praktyk duszpasterskich, które odbędą w wyznaczonych parafiach w diecezji. - Diakoni będą posługiwać w 20 parafiach. Będą pomagać księżom w duszpasterstwie parafialnym, w prowadzeniu grup apostolskich. Ich obecność zaznaczy się także w liturgii Mszy św. i nabożeństw. Diecezjanie w tych parafiach będą mogli usłyszeć homilie głoszone przez diakonów, a dzieci i młodzież w szkołach spotkają przyszłych księży podczas katechezy - mówi ks. rektor Jacek Soprych.

Wielkopostna praktyka to jeden z przedostatnich etapów przygotowań do święceń kapłańskich. Po powrocie z praktyk najstarszych alumnów czekają jeszcze zajęcia z księżmi zajmującymi się różnymi formami duszpasterstwa w diecezji.

Warto przypomnieć, że po powrocie kleryków z zimowych ferii, ruszył na FB seminaryjny fanpage, z którego można dowiedzieć się jeszcze więcej o codziennym życiu alumnów. Profil będzie pełnił także funkcję ewangelizacyjną. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama