Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wielki Post. Nie tylko Kąclowa

Kolejne parafie w diecezji podejmują wyzwanie głębszego przeżywania czasu pokuty.

W Kąclowej od ponad 4 lat duszpasterze zapraszają parafian do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czasie Wielkiego Postu.

- Główną intencją będzie wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy naszej parafii - mówią księża. W Kąclowej pościć będą każdego dnia (z wyjątkiem niedziel oraz uroczystości św. Józefa) przynajmniej dwie osoby.

Z kolei w Brzeznej Akcja Katolicka przystąpiła do tzw. grupy postnej. Większość członków zadeklarowało bezterminowo, w jeden wybrany dzień miesiąca post o chlebie i wodzie. Na czas Wielkiego Postu członkowie AK zachęcają parafian do podjęcia takiego postu przynajmniej w jeden dzień czasu pokuty. W tym celu przygotowała małe karteczki, na których znajduje się data jednego z 40. dni Wielkiego Postu. Parafianie mogli wybrać swój dzień w niedzielę 23 lutego po Mszach św. Do domu zabrali ze sobą także cytaty z Pisma św. na czas podjętego wyrzeczenia.

W Gorzejowej motywem do poszczenia o chlebie i wodzie jest wsparcie codziennej modlitwy. - Możemy się dziwić że nasze modlitwy są nieskuteczne, a tymczasem nie ma w nas ducha postu! Choroby, zniewolenia, nałogi, panoszące się społecznie zło możemy pokonywać modlitwą i postem - tłumaczył podczas ogłoszeń parafialnych ks. proboszcz. W parafii zawiązała się grupa ludzi, którzy w okresie Wielkiego Postu podejmują jeden czy nawet kilka dni postu o chlebie i wodzie. Pozostali wierni mogli do niech dołączyć losując w niedzielę 23 lutego karteczkę z datą dnia, w którym podejmą post.

W parafii św. Rocha w Nowym Sączu zrodziła się inicjatywa, by roku duszpasterskim poświęconym Eucharystii, podjąć 40-dniowy post o chlebie i wodzie w intencji rodzin, dzieci i młodzieży, o pogłębienie wiary w żywego Jezusa Eucharystycznego. Każdy z parafian może wybrać dla siebie jeden dzień takiego postu zapisując się na specjalną listę w zakrystii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama