Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przydonica. Faustyna już się z nimi modli

Kult Bożego Miłosierdzia i cześć dla jego apostołki rozwija się w sanktuarium Matki Bożej Przydonickiej

Od listopada ubiegłego roku sanktuarium Matki Bożej Przydonickiej starało się o relikwie pierwszego stopnia św. s. Faustyny.

- Mój poprzednik ks. prał. Janusz Szczypka, budowniczy kościoła sanktuaryjnego, przygotował w nim dwa ołtarze boczne. Pierwszy jest dedykowany tajemnicy Bożego Miłosierdzia, którą Jezus objawił św. s. Faustynie. W ołtarzu znajduje się obraz Pana Jezusa Miłosiernego z napisem „Jezu ufam Tobie” oraz stałe relikwiarium, w którym - mamy nadzieję - zostaną umieszczone relikwie św. s. Faustyny - mówił wówczas ks. Jacek Drożdż, obecny proboszcz w Przydonicy i kustosz sanktuarium. Znajduje się w nim także drugi ołtarz, poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W relikwiarium tego ołtarza przechowywane są relikwie Ojca św.

Na początku lutego parafia otrzymała relikwie w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnkach. Na uroczystość pojechała liczna delegacja parafian. Relikwie są już w przydonickim kościele.

Po relikwie do Łagiewnik pojechała delegacja parafian.   Po relikwie do Łagiewnik pojechała delegacja parafian.
Parafia w Przydonicy

- W naszym sanktuarium istnieje żywe nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego oraz cześć dla Jego apostołów - św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. W sanktuaryjnym kalendarzu uroczyście obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego poprzedzone nowenną od Wielkiego Piątku. W każdy piątek parafianie i pielgrzymi gromadzą się na nieustającej nowennie do Miłosierdzia Bożego. Podczas nowenny czytany jest „Dzienniczek” św. s. Faustyny, odmawiana jest Litania i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Regularnie celebrowana jest Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego (w każdy piątek, o ile nie przypada wspomnienie obowiązkowe, święto lub uroczystość). Po diecezjalnej peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny w każdym domu znajduje się obraz „Jezu ufam Tobie” - mówi ks. Drożdż.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła sanktuaryjnego.   Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła sanktuaryjnego.
Parafia w Przydonicy

Szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, jak również propagowanie dzieł miłosierdzia w duchu wskazanym przez Jezusa św. s. Faustynie, wyraża się także w działaniu parafialnej grupy formacyjno-modlitewnej zaangażowanej w misję św. s. Faustyny, czyli w głoszenie orędzia o Bożym miłosierdziu poprzez świadectwo życia i miłosierdzia względem bliźnich. Grupą tą jest Parafialny Zespół Caritas, który w szczególny sposób troszczy się o biednych i seniorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama