Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie jesteście doskonali, ale możecie być święci przejdź do galerii

Bp Andrzej Jeż bierzmował młodych z parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku.

Wieczorem 29 lutego bp Andrzej Jeż uroczyście rozpoczął wizytację kanoniczną w parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku. Powitany w drzwiach starego kościoła przez ks. prał. Józefa Drabika, otrzymał symboliczne klucze do świątyni. - Ksiądz biskup zawsze, w jakiejkolwiek by nie był parafii, w jakimkolwiek by nie był kościele, mówi „nasza parafia, nasz kościół”. Wszędzie jest u siebie, a każda wspólnota jest mu bliska jak rodzina - mówi ks. Drabik.

Bp Andrzej Jeż podkreślił na początku, że spotyka się z 600-letnią wspólnotą parafialną, która doświadczyła wielu dramatycznych wydarzeń. - Kilka pożarów zniszczyło całe miasto i kościół, a mimo tych kataklizmów nasza parafia dźwigała się na nowo, gromadząc wokół Chrystusa coraz to nowe pokolenia - mówił biskup.   

Nowe pokolenie parafian ze wspólnoty NMP Matki Kościoła i św. Jakuba otrzymało bierzmowanie.   Nowe pokolenie parafian ze wspólnoty NMP Matki Kościoła i św. Jakuba otrzymało bierzmowanie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Podczas Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania kolejnemu pokoleniu brzeskich parafian. W homilii zaznaczył, że każdy człowiek doświadcza jakiejś niedoskonałości w swoim życiu. - Jako chrześcijanie, katolicy też nie jesteśmy doskonali, ale możemy stać się świętymi dzięki obecności Chrystusa w Kościele i Jego łasce świętości - mówił szafarz sakramentu bierzmowania.

Przypomniał też, że skierował do młodych ankietę, pytając ich o relację do Boga, rodziny i samych siebie. - Są tam niewygodne pytania, ale jeśli na nie odpowiecie, dowiecie się, jacy jesteście, czego pragniecie i jak możemy jako Kościół wam pomóc w odnajdywaniu sensu życia, w afirmacji siebie, w tworzeniu właściwych relacji międzyludzkich, w poznawaniu Boga i odnajdywaniu swojego miejsca w Kościele - wyliczał bp Jeż, mając nadzieję, że odpowiedzi młodych pomogą także w przygotowaniu duszpasterskiej strategii w ramach trwającego synodu.

Młodzi obiecali świecić przykładem.   Młodzi obiecali świecić przykładem.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Młodzi złożyli podczas bierzmowania obietnicę wzrastania w wierze, bronienia jej, a także poszukiwania dobra. W darze ołtarza złożyli m.in. przyrzeczenia wstrzemięźliwości od alkoholu i abstynencji od papierosów i narkotyków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama