Nowy numer 22/2020 Archiwum

Diecezjalny finał LSO w piłce nożnej halowej przejdź do galerii

48 drużyn w trzech kategoriach walczy o tytuł mistrza w Limanowej.

XIV Diecezjalne Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej, które odbywają się 7 marca, poprzedziła Msza św. w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przewodniczył jej kustosz bazyliki i sanktuarium ks. prał. Wiesław Piotrowski.

Homilię wygłosił opiekun LSO w parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. Jarosław Gomułka. Przypomniał m.in. słowa kard. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II skierowane do ministrantów. - Obaj podkreślali, że posługa ministranta to wielki zaszczyt, który stawia jednocześnie wymagania. Skoro tak blisko jesteś Jezusa, żyj na co dzień tak, żeby ludzie dostrzegali w tobie Jego obecność - mówił do chłopców i młodzieńców ks. Gieniec.

Kaznodzieja przywołał także postać św. Jana Bosko, który w swym pedagogicznym systemie opierał się na trzech „s”. - Sapientia, sanctitas, sport, czyli mądrość, świętość i sport. Święty Jan uważał, że kiedy boisko jest puste, diabeł żyje. Kiedy jest pełne, diabeł jest martwy. Nabywanie mądrości, dążenie do świętości i troska o rozwój fizyczny to filary, na których możecie zbudować swoją młodość i dorosłe życie - mówił ks. Jarosław.

Drużyna z Zalasowej przed pierwszym meczem.   Drużyna z Zalasowej przed pierwszym meczem.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Po Mszy św. na trzech halach zostały rozegrane zawody w kategoriach „ministranci”, „lektorzy młodsi” i „lektorzy starsi”. Wśród tych ostatnich była drużyna z Zalasowej, która zdobyła wicemistrzostwo Polski w 2017 r. (kategoria gimnazjum), a w 2018 r. została mistrzem Polski również w tej kategorii. - Na te sukcesy pracowaliśmy każdy indywidualnie w różnych klubach, w których trenują chłopaki. Tutaj jednoczy nas bycie lektorami i piłkarzami. A dodatkowo jest to dla nas szkoła dyscypliny, posłuszeństwa, odpowiedzialności i życzliwości - mówi kapitan Tomasz Maciaszyk.

Organizatorem mistrzostw jest Duszpasterstwo LSO Diecezji Tarnowskiej, którym kieruje ks. Sylwester Brzeźny. Zakończenie zawodów zostało zaplanowane na godz. 18.

Będziemy informować o wynikach mistrzostw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama