Nowy numer 22/2020 Archiwum

Czuwanie przed 3DKCh przejdź do galerii

W parafii Trzciana i Czermin trwają duchowe przygotowania do Trzech Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Dni odbędą się dopiero pod koniec maja, jednak już teraz trwają do nich duchowe przygotowania. Rozpoczęły się one cyklem uwielbień Najświętszego Sakramentu. Pierwsze miało miejsce w pierwszy piątek lutego w kościele parafialnym w Trzcianie, a drugie odbyło się 6 marca w kościele parafialnym w Czerminie.

Tematem ostatniego spotkania było wezwanie: „Przebacz”. W czasie modlitwy przywoływano wiele przykładów grzechów, które wiązały się z problemem przebaczenia. Nazwy grzechów zostały wypisane na kartkach i umieszczone na specjalnej tablicy. Czytający rozważania podchodzili do tablicy, zrywali kartki i palili je w ogniu. Na koniec wszyscy mogli zobaczyć obraz dłoni Boga wyciągniętych do proszącego o przebaczenie grzesznika.

Zespół 3DKCh.   Zespół 3DKCh.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Kolejne czuwania zaplanowano na 3 kwietnia w Trzcianie i 8 maja w Czerminie. W przygotowanie czuwań zaangażowało się wiele młodych osób pod kierunkiem ks. Marcina Kawy i Łukasza Kozioła, animatorów i inicjatorów Trzech Dni Kultury Chrześcijańskiej w gminie Czermin. Młodzież stworzyła nawet specjalny zespół muzyczny 3DKCh.

- Młodzież bardzo chętnie włączyła się w projekt. Widzę w tym poruszeniu wielką szansę duchowego ożywienia młodych, ale i dorosłych, zachęcenie ich do zaangażowania się w życie Kościoła, w życie konkretnych parafii w naszej gminie - mówi ks. proboszcz Paweł Fałowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama