Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nowy Sącz. "Pan z Tobą, dzielny wojowniku!"

W uroczystość św. Józefa w kościele pw. Ducha Świętego o godz.19.30 odbędzie się uroczysta Msza św. i adoracja w intencji odnowy duchowej i przymnożenia wiary dla mężczyzn.

Czuwanie rozpocznie się 19 marca o godz. 19:30 w sądeckim kościele pw. Ducha Świętego. Adorację poprowadzi miejscowa wspólnota Arka Przymierza.

Swoją modlitwą chce objąć szczególnie mężczyzn z regionu. Ich też zaprasza na czuwanie, do wspólnej modlitwy. Poza Mszą św., adoracją Najświętszego Sakramentu, w programie czuwania zaplanowano także świadectwo.

Papież Jan XXIII tak scharakteryzował św. Józefa: „Św. Józef mówi mało, ale żyje intensywnie, nie uchylając się przed żadną odpowiedzialnością, jaką nań nakłada wola Boża. Jest on wzorem gotowości na Boże wezwanie, przykładem spokoju w każdym wydarzeniu, całkowitej ufności czerpanej aż z ponadludzkiej wiary i miłości i z potężnej podpory, jaką jest modlitwa".

- W dzisiejszym świecie, pełnym niebezpieczeństw, niepewności, zagubienia i zabiegania, gdzie każdy ma dużo do powiedzenia potrzebujemy takiego wzoru mężczyzny wprowadzającego słowo w czyn (Jk 1,22), który idzie niezachwianie za Prawdą, zna swoją tożsamość i misje w świecie; podejmuje wyzwania, ma siłę do pracy i ogień miłości, by służyć najbliższym, jest prawdziwą podporą rodzin – mówi Karolina Średnicka ze wspólnoty Arka Przymierza.

Nowy Sącz. "Pan z Tobą, dzielny wojowniku!"  

Hasłem czuwania są słowa z Księgi Sędziów (6,22): „Pan z Tobą, dzielny wojowniku!”. - Jest to zachęta dla wszystkich mężczyzn, tak, jak niegdyś była dla znużonego i rozżalonego Gedeona, który otrzymał posłannictwo od Pana, aby pobić swych wrogów. Dziś przy wsparciu św. Józefa Bóg chce uczestniczyć we wszystkich życiowych męskich bitwach i dać zwycięstwo tym, którzy w niego uwierzą – dodaje Karolina Średnicka.

Święty Józef to człowiek na nasze czasy. – Kiedy przeżywamy kryzys męskości i ojcostwa pragniemy modlić się o przymnożenie cnót, o siłę, odwagę, czystość, mądrość w podejmowaniu decyzji, uczciwość, sprawiedliwość wynikającą z życia według Słowa i praw Bożych – dodają organizatorzy.

"Gość Tarnowski" jest patronem medialnym tego wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama