Nowy numer 22/2020 Archiwum

WSD. Mądrość przed pokorą?

Tarnowskie seminarium ma wyjątkowe nabożeństwo do św. Tomasza, którego kandydaci do kapłaństwa czczą jako patrona swoich studiów.

W sobotę 7 marca w Wyższym Seminarium Duchowym odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. Tomasza z Akwinu.

Filmy i zdjęcia zobaczycie na stronie diecezja.tarnow.pl.

Mszy św. w seminaryjnej kaplicy przewodniczył ks. prof. Michał Drożdż. - W homilii ksiądz profesor zwrócił uwagę na pięć znaków prawdziwej mądrości: być mądrym, to być dobrym człowiekiem; mądrość jest owocem moralnego myślenia; mądrość prawdziwą zdobywa się na modlitwie; mądrość uczy pokory; mądrość to żyć miłością w prawdzie - informują klerycy.

Podczas akademii w seminaryjnej auli wykład na temat roli mediów w życiu Kościoła wygłosił ks. prof. Józef Kloch. Tradycyjnie klerycy z II roku przygotowali przedstawienie teatralne o św. Tomaszu. W tym roku miało ono tytuł „Jego umiłowanie prawdy przeważyło pokorę”.

Przedstawienie o św. Tomaszu.   Przedstawienie o św. Tomaszu.
ks. Marian Kostrzewa

- Po fantastycznym spektaklu głos zabrał bp Andrzej Jeż, który zwrócił uwagę na wiarę, jaka powinna nam towarzyszyć podczas korzystania z mediów społecznościowych, oraz podkreślił ich rolę ewangelizacyjną. Po akademii udaliśmy się na uroczysty obiad odpustowy, podczas którego mieliśmy okazję podyskutować na temat, jak kleryk może i ma korzystać z mediów, aby głosić Chrystusa - dodają klerycy. Więcej przeczytacie na stronie wsd.tarnow.pl

bp Jeż - Rola mediów w duszpasterstwie / 07.03.2020
Diecezja Tarnowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama