Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zostajesz w domu? Nie rezygnuj z kościoła! (AKTUALIZACJA)

Poprzez transmisję internetową można się łączyć z wieloma świątyniami w diecezji i uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Eucharystii.

 wielu kościołach diecezji tarnowskiej są transmitowane Msze św. i nabożeństwa.

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa Synaj.tv przygotował listę niektórych świątyń, skąd można będzie oglądać transmisję m.in. Drogi Krzyżowej:

Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkich Żali jest w obecnym Wielkim Poście transmitowane na antenie Radia Maryja i telewizji Trwam z dwóch kościołów naszej diecezji. W niedzielę 15 marca o godz. 17 z kościoła pw. MBNP w Łąkcie, natomiast w niedziele 22, 29 marca i 5 kwietnia z bazyliki św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Od 14 marca w RDN o 20.30 transmisja modlitwy różańcowej z bazyliki katedralnej w Tarnowie. Biskup tarnowski Andrzej Jeż będzie modlił się w intencji chorych, nimi się opiekujących a także o zatrzymanie epidemii. W modlitwie różańcowej będą prosić także o pokój serca i nawrócenie.

Następuje także zmiana w ramówce radia RDN. Od 14 marca do odwołania różaniec będzie o 20.30. Episkopat Polski zachęca wszystkich wiernych, aby w tej godzinie łączyć się na modlitwie.

W niedziele (15.03.) o 17.00 na antenie RDN Gorzkie Żale ze słowem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Msze Święte transmitowane będą w niedziele o 9.00 i 10.30 z bazyliki katedralnej w Tarnowie i o 18:00 (po serwisie Kościół Żywy Wydarzenia) z bazyliki św. Mikołaja w Bochni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama