Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dotknij moich oczu!

Czytając ewangeliczną opowieść o uzdrowieniu człowieka niewidomego od urodzenia, warto się zastanowić, jaka jest nasza wiara.

Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, czy też jesteśmy jak faryzeusze, którzy odrzucili Jego naukę i nie przekonały ich nawet zdziałane przez niego cuda? Faryzeusze uparcie trzymali się tego, co sami uważali za słuszne, zamknęli oczy na Mesjasza. Byli nieświadomi swojej ślepoty duchowej. Często może się okazać, że takim ślepcem duchowym jest niejeden z nas. Ta ślepota to rezultat grzechu w nas. Wtedy nadzieją jest modlitwa o dotknięcie oczu naszych serc przez Jezusa, a przygotowanie do tego stanowi sakrament pokuty i pojednania. Dzięki wielkopostnej pokucie możemy odrzucić to, co jest naszą ciemnością, i powrócić do światła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama