Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tylicz. Msza św. z okazji Dnia Świętości Życia będzie transmitowana

Eucharystii w sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych, będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia.

Jest to szczególna okazja, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia.

Zachęcamy, aby w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Niejednokrotnie dalszy jego rozwój jest zagrożony, poprzez decyzję człowieka. Modlitwa trwająca 9 miesięcy (codziennie jedna tajemnica różańcowa oraz specjalna modlitwa w intencji dziecka), jest prośbą skierowaną do Boga, o uratowanie życia poczętego dziecka.

Centralne obchody Dnia Świętości Życia przeżywać będziemy podczas Mszy św. transmitowanej o godz. 17 z sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Stanisław Salaterski.

Serdecznie dziękujemy naszemu diecezjalnemu radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz za podjęcie się transmisji, dzięki której wszyscy diecezjanie mogą uczestniczyć w obchodach Dnia Świętości Życia, zachowując zarządzenia zapisane w dokumencie: „Dekret Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce”.   

Zachęcamy również do zapoznania się z mobilną aplikacją Duchowej Adopcji o nazwie: „Adoptuj Życie”. Została zaprojektowana i jest promowana przez Fundację Małych Stópek. Jest to idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

Aplikacja ta jest prosta w obsłudze. Towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji, oraz tym, którzy ją dopiero zaczynają. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie mamy, zawiera rozważania różańcowe. Aplikacja spełnia funkcję formacyjną, wspierającą użytkownika; kształtuje wrażliwość u obrońcy życia, promuje obronę życia dzieci nienarodzonych. Można ją ściągnąć, jak każdą inną aplikację, w sklepie Google Play oraz App Store.

Szczegółowe informacje o Duchowej Adopcji Życia Poczętego można znaleźć na stronie www.adoptujzycie.pl.

Modlitwa codzienna osoby, która złożyła przyrzeczenie duchowej adopcji:

„Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen”.

Ks. Piotr Cebula,
dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin
Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama