Nowy numer 22/2020 Archiwum

Adoracje i spowiedzi

Kościoły w diecezji pozostają otwarte dla wiernych w dni powszednie. Księża zapraszają na adoracje i ułatwiają skorzystanie ze spowiedzi świętej.

Zgodnie z dekretem bp. Andrzeja Jeża kościoły w diecezji pozostają otwarte dla wiernych, którzy chcieliby przychodzić na modlitwę w ciszy. W dni powszednie księża zapraszają parafian na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Zgodnie z wytycznymi w konfesjonałach powinny znajdować się folie ochronne, a także płyny do ich dezynfekcji. Wierni powinni też zachować właściwą odległość od siebie. W czasie takiej adoracji i czasu spowiedzi nie może przebywać w świątyni więcej niż 50 osób. Jeśli boimy się klękać przy konfesjonale, możemy poprosić księdza o spowiedź w osobnym pomieszczeniu.

Księża będą dyżurowali w konfesjonałach.   Księża będą dyżurowali w konfesjonałach.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

- Zachęca się księży do udzielania wyspowiadanym Komunii św. Nie wszyscy mogą przyjść na niedzielną Mszę św., więc podczas nawiedzenia kościoła w dzień powszedni, gdy trwa adoracja i spowiedź, obrzęd Komunii świętej byłby jak najbardziej wskazany - mówi ks. dr Michał Dąbrówka, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego.

Poniżej publikujemy - na podstawie ogłoszeń parafialnych z 15 marca - informacje dotyczące godzin adoracji i spowiedzi.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama