Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dzieci zapraszamy do Koronki

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek" zaprasza szczególnie dzieci do wspólnej modlitwy i odczytywania znaków czasu.

Do dostrzegania i właściwego odczytywania Bożych znaków bardzo ciekawie zachęca najmłodszych krótki film "Święta Faustyna", zrealizowany kilka lat temu przez Wydawnictwo "Promyczek" i Telewizję Polską.

Film ukazał się w cyklu "Aureola". Powstało wówczas 13 filmów o polskich świętych. - Inspiracją do powstania filmów było historyczne wydarzenie w Starym Sączu, gdzie w 1999 roku Jan Paweł II kanonizował bł. Kingę na starosądeckich błoniach. Papież mówił w Starym Sączu, by trzecie tysiąclecie było erą ludzi świętych. Dużo o świętych myślałem. W 2008 roku kupiłem licencję filmów o świętych dla dzieci od TV RAI . Było tam zaprezentowanych 60 świętych, ale nie było żadnego Polaka. Wtedy zacząłem marzyć o filmach o polskich świętych - mówił "Gościowi" ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa "Promyczek".

Film o św. Faustynie jak i o św. Janie Pawle II można łatwo odnaleźć na platformie youtube.com. - Bardzo serdecznie zapraszam szczególnie dzieci do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pomocą może być zamieszczona w internecie śpiewana wersja Koronki. Piękna melodia skomponowana przez Piotra Pałkę, śpiewana przez zespół Promyczki Dobra oraz zebrane w krakowskich Łagiewnikach osoby zachęca do ufnego błagania o miłosierdzie dla nas i całego świata - mówi ks. Andrzej Mulka.

Zarówno wspomniany film o św. Faustynie, jak i melodię Koronki autorstwa Piotra Pałki, a śpiewaną przez Promyczki Dobra, łatwo znaleźć w zasobach internetu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama