Nowy numer 22/2020 Archiwum

Diecezja. Prośba do katechetów

Tworzymy bazę materiałów do nauczania katechezy na wszystkich poziomach nauczania, która ma pomóc w zdalnym nauczaniu katechezy.

Dyrektor Wydziału Katechetycznego tarnowskiej kurii ks. dr Tomasz Lelito zwraca się w tej sprawie z serdeczną prośbą do katechetów. Zachęca i zaprasza do tworzenia katechez dla uczniów ze wszystkich poziomów edukacyjnych, które mogą pomóc w zdalnym nauczaniu religii. Materiały można wysyłać mailem na adres: tomasz.lelito@gmail.com. Zostaną opublikowane na stronie Wydziału Katechetycznego i udostępnione do pobierania.

Charakterystyka pomocy:

  1. Zwięzłość w treści i rozmiarze pliku przeznaczonego dla ucznia (aby można go było przesłać np. przez e-dziennik lub inny kanał kontaktu z uczniem).
  2. Każda katecheza powinna składać się z dwóch części (dwóch osobnych plików): dla ucznia i dla katechety.
  3. W materiale dla uczniów warto zamieszczać odnośniki do źródeł: Pismo Święte, KKK, podręczniki do religii, linki do materiałów dostępnych w internecie.
  4. Proszę określić poziom edukacyjny, konkretną klasę.
  5. Materiały powinny korespondować z podstawą programową. Mogą to być również katechezy okolicznościowe.

- Utworzenie wspólnej bazy materiałów katechetycznych pozwoli wszystkim katechetom na łatwiejszą i skuteczniejszą pracę katechetyczną w systemie „zdalnego nauczania religii” - mówi ks. dr Tomasz Lelito.

Wydział zastrzega sobie prawo do ewentualnej korekty materiałów. Przysłanie konspektu oznacza zgodę na jego publikację na stronie www.katecheza.diecezja.tarnow.pl

Na stronie jest już jeden konspekt katechezy autorstwa Romana Bodo z Wojnicza pod jakże znaczącym tytułem: "Nadzieja".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama