Nowy numer 22/2020 Archiwum

RDN Małopolska. Skandal Kościoła

Ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej ks. Artur Ważny zaprasza na nowy program w diecezjalnym radiu o świętym zgromadzeniu grzesznych ludzi.

"Skandal Kościoła" to nowa audycja w diecezjalnym radiu RDN Małopolska. Będzie emitowana na antenie każdego dnia od 20 marca o godz. 20.20. Dotyczyć będzie poszczególnych punktów dokumentu soborowego Lumen Gentium, który jest zwierciadłem dla Kościoła.

- W tym trudnym czasie nie możemy spotykać się jako wspólnota wierzących w naszych świątyniach, ale możemy poznawać głębiej, kim naprawdę jesteśmy. Wielu z nas nie rozumie Kościoła, nie odnajduje się w nim, wielu już chodzi po jego obrzeżach albo nawet odeszło i stało się jego surowymi recenzentami albo tropiącymi w nim skandale - zauważa ks. Artur Ważny, ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej, jeden z prowadzących program.

RDN Małopolska. Skandal Kościoła   Materiały prasowe

Twórcy krótkiej 10-minutowej audycji do Wielkanocy zapraszają do wspólnego czytania tekstu mówiącego o DNA Kościoła.

- Śledzić będziemy fascynujący dokument, w którym zobaczymy, jak w zwierciadle oblicze tej tajemniczej wspólnoty. Zaglądniemy do dowodu tożsamości Kościoła, by przeczytać  na nowo, co Kościół mówi sam o sobie i co mówi Duch Święty do Kościoła dzisiaj. Spróbujemy zrozumieć choć trochę fenomen tego przedziwnego zgromadzenia, które fascynuje i gorszy, prowokuje i budzi protesty. A wszystko po to, by każdy z nas mógł się bezpiecznie odnaleźć lub odnaleźć na nowo w świętym Kościele grzesznych ludzi. Po co Kościół? Czytaj z nami Lumen Gentium! Codziennie, od dzisiaj, 20 marca 2020 - zachęca ks. Artur Ważny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama