Nowy numer 22/2020 Archiwum

Walka z koronawirusem jednoczy ludzi. Dzieje się dobro!

Fundowanie posiłków, szycie maseczek, darmowa pomoc psychologiczna dla medyków, zakupy dla seniorów to tylko niektóre przykłady.

Pewnie widzieliście taki mem krążący w internecie o tym, że po raz pierwszy człowiek może uratować ludzkość nicnierobieniem. Siedźcie w domu i nie zepsujcie tego! Czy to jednak wystarczy? Na szczęście nie wszystkim. Wielokrotnie ludzie udowadniali, że w obliczu różnych tragedii potrafili się jednoczyć, solidaryzować i służyć sobie pomocą. W wielu wypadkach można to robić, nie wychodząc z domu.

Ogromnym powodzeniem cieszy się akcja „Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu”. Sądeczanie wpłacają pieniądze na ten cel przez stronę zrzutka.pl. W ciągu 3 dni do akcji włączyło się blisko 100 osób.

"W Nowym Sączu lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni mają sporo pracy. Codziennie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zgłaszają się kolejni pacjenci, którzy zaobserwowali u siebie objawy koronawirusa. Pokażmy personelowi medycznemu, że doceniamy ich trud i poświęcenie. Odciążmy ich w pracy i ufundujmy posiłek, aby jeszcze lepiej mogli skupić się na walce z wirusem. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na ten właśnie cel" - deklaruje Rafał Gajewski, inicjator akcji.

W Tarnowie siły połączyli psychologowie. Chcą pomagać lekarzom, pielęgniarkom, policjantom, strażakom, ale też sprzedawcom czy kasjerkom w radzeniu sobie z traumą związaną z pracą w warunkach epidemii koronawirusa.

20 specjalistów zadeklarowało chęć pełnienia bezpłatnych dyżurów dla wszystkich, którzy potrzebują takiego wsparcia. Aby nawiązać kontakt z którymś ze specjalistów wystarczy wejść na profil facebookowy "Psychoterepeuci razem dla służb".

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Marysieńki" w Szerzynach szyją maseczki ochronne dla placówek medycznych z gminy Szerzyny. Jak informuje wójt gminy Grzegorz Gotfryd, maseczki trafią do ośrodków zdrowia SPZOZ oraz już 100 sztuk otrzymał personel Przychodni Rodzinnej Cardea w Żurowej. Zachęca inne stowarzyszenia oraz ludzi dobrej woli do włączenia się do akcji. Jeden z mieszkańców Ołpin przekazał na ten cel dwie rolki flizeliny medycznej oraz materiału.

Walka z koronawirusem jednoczy ludzi. Dzieje się dobro!   Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Szerzyn już przekazały 100 sztuk maseczek ochronnych personelowi Przychodni Rodzinnej Cardea w Żurowej. Szyją kolejne. Materiału póki co nie braknie. FB Grzegorz Gotfryd

Tarnowianki także szyją maseczki ochronne. Na pomysł "Maski dla Tarnowa" wpadła Agnieszka Kawa, do niedawna dyrektor Centrum Sztuki Mościce. W poniedziałek grupa została założona na Facebooku, a już od środy zaczęły pojawiać się gotowe maseczki. Tylko dzisiejszego dnia było ich już 300. Akcję prowadzi Centrum Sztuki Mościce i Biuro Wystaw Artystycznych. Przy wejściu do obydwu placówek postawiono pudełka, do których można wrzucać wykonane własnoręcznie, wyprane i wyprasowane maski. Stąd trafiają do sterylizatorni.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama