Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bądźcie jak pendolino

Zmarł ks. Piotr Pawlukiewicz, ceniony rekolekcjonista. W 2015 r. gościł na Strefie Młodych Serc, wakacyjnych rekolekcjach dla młodzieży w Okulicach.

Ksiądz Pawlukiewicz był 25 lipca 2015 r. gościem trzeciego dnia organizowanej przez księży Tomasza Biernata i Jarosława Gieńca Strefy Młodych Serc, kilkudniowych wakacyjnych rekolekcji, które odbywały się przy sanktuarium w Okulicach.

Do młodych mówił o sprawach, którymi oni żyją, z którymi mają kłopoty. "Czystość serca to znaczy między innymi bycie szczerym, mówienie tego, co się myśli. Znacie polskie pociągi. Przedziały, a właściwie drzwi do każdego przedziału pozamykane. Z ludźmi jest tak samo. Drzwi pozamykane. Czasem jest tak, że świat się wali na głowę, dramat, tragedia. Ale jak go zapytają, co słychać, to odpowie, że świetnie, doskonale, nigdy nie było lepiej. Zamiast poprosić: weź, pomódl się za mnie. Ja was zachęcam, by szukając czystości wewnętrznej, serca, żebyście byli jak pendolino. Dzieci takie są, szczere, prostolinijne, otwarte, bez ponakładanych masek" - mówił ks. Piotr w czasie konferencji, w której rozwijał temat czystości, różnic między miłością a zakochaniem i wiele innych tematów związanych z relacjami męsko-damskimi.

Ks. Piotr Pawlukiewicz SMS Okulice 2015
Andrzej Mardeusz

Kazanie ks. Pawlukiewicza w czasie Mszy św. na zakończenie Strefy Młodych Serc w Okulicach:

Ks Pawlukiewicz w Okulicach
Gość Tarnowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama