Nowy numer 22/2020 Archiwum

Gnojnik. Krzyk ciszy

Od kilku miesięcy w każdy czwartek miesiąca w kościele pw. MB Fatimskiej można przeżywać duchowe spotkanie z cierpiącym Jezusem w ogrodzie Getsemani.

Ta przenikająca cisza panująca w murach świątyni od godz. 23 jest paradoksalnie przeraźliwym krzykiem i wołaniem Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie do współczesnego człowieka. W tej ciszy Jezus woła: "Bądźcie ze mną, czuwajcie!". Cisza jest obecnie tym bardziej wymowna, kiedy kościół w Godzinie Świętej musi być pusty.

- Cóż więc uczynisz, gdy Jezus wzywa cię do uczestnictwa w swym ciężkim konaniu? Czy jesteś gotowy, aby na chwilę zostawić swoje problemy, oderwać się od codzienności i uczynić to, o co prosi Zbawiciel? - pyta ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku.

W każdy czwartek miesiąca od godz. 23 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gnojniku trwa czuwanie modlitewne w Godzinie Świętej. Jeśli nie masz możliwości, udaj się na adorację Najświętszego Sakramentu do najbliższego kościoła lub znajdź spokojne miejsce w domu, uklęknij i rozważaj w ciszy mękę Pana Jezusa w Ogrojcu. Możesz milczeć lub modlić się prostymi modlitwami (np. modlitwa Jezusowa). Daj się prowadzić Duchowi Świętemu, ofiaruj swoje serce i siebie całego Najświętszemu Sercu Jezusa. Czuwaj i nie pozwól, aby zmorzył cię sen.

Z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa i praktykowaniem Godziny Świętej związanych jest 12 obietnic, jakie sam Pan Jezus dał św. Małgorzacie Marii Alacoque:

1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie;
2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach;
3. Będę sam ich pociechą we wszystkich smutkach i utrapieniach życia;
4. Będę ich ucieczką najbezpieczniejszą w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci;
5. Błogosławić będę wszystkim ich zamiarom i sprawom;
6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i całe morze niewyczerpanego nigdy miłosierdzia;
7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi;
8. Dusze gorliwe szybko dostąpią wielkiej doskonałości;
9. Zleję obfite błogosławieństwo na te domy, w których obraz Serca mego Boskiego będzie zawieszony i czczony;
10. Kapłanom dam moc zmiękczania serc najzatwardzialszych;
11. Imiona osób, które rozpowszechniać będą nabożeństwo do mego Boskiego Serca, będą w nim zapisane i na zawsze w nim pozostaną;
12. Przystępującym przez 9 z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii Świętej dam łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski ani bez sakramentów świętych, a to Serce moje stanie się dla nich ucieczką w godzinę śmierci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama