Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bielcza. Św. Jan Paweł II wlewa pokój w serca

W niedzielę odbyło się wprowadzenie do tamtejszego kościoła relikwii krwi papieża, który zaufał Bogu bez reszty.

Relikwie krwi św. Jana Pawła II podarował bielczańskiej parafii kard. Stanisław Dziwisz w czwartek 19 marca, gdy dzwony w katedrze wawelskiej wybijały modlitwę na Anioł Pański.

- Planowaliśmy pielgrzymować po śladach jego życia do Wadowic i Kalwarii, na Białe Morza i do Łagiewnik w Krakowie. Tam mieliśmy otrzymać ów cenny dla nas – Polaków dar, ale sytuacja stała się inna. Skoro my nie mogliśmy pojechać, to on, nasz święty rodak z Małopolski w relikwiach krwi przybył do nas na bielczańską ziemię - mówi miejscowy proboszcz ks. Artur Urban.

Bielcza. Św. Jan Paweł II wlewa pokój w serca   Przekazanie relikwii odbyło się w czwartek 19 marca. arch. parafii w Bielczy

Wprowadzenie relikwii do parafialnej świątyni w Bielczy odbyło się w IV Niedzielę Wielkiego Postu - Niedzielę Laetare, przynosząc radość i nadzieję. - Była to wyjątkowa chwila, że aż z łezką w oku dało się odczuć pokój w sercu… - zauważa ks. Artur Urban.

Nadzieję wlały w serca przypomniane słowa papieża Polaka: "Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Chrystus wie co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden wie.… Dzisiaj często człowiek nie wie, co kryje się w jego wnętrzu, w głębokości jego duszy i serca. Tak często niepewny sensu życia na tej ziemi i ogarnięty zwątpieniem, które zamienia się w rozpacz. Pozwólcie więc, proszę was, błagam was z pokorą i zaufaniem! Pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka! On jeden ma słowa życia, tak, życia wiecznego".

- Dorosłe pokolenie Polaków dobrze pamięta te znamienite słowa. Wypowiedział je Papież w dniu inauguracji swojego pontyfikatu na placu św. Piotra, a były to czasy, gdy wydawało się, że mury komunizmu są tak betonowe, że nic nie jest w stanie ich ruszyć… A jednak! Gdy natomiast pontyfikat dobiegał powoli końca, zwieńczeniem stały się słowa Jezu, Ufam Tobie!  - komentuje ksiądz proboszcz.

Bielcza. Św. Jan Paweł II wlewa pokój w serca   Relikwie krwi św. Jana Pawła II wprowadzono do kościoła parafialnego w Bielczy w IV Niedzielę Wielkiego Postu - Niedzielę Radości (Laetare). arch. parafii w Bielczy

Odczuwa osobistą radość z tego, że relikwie św. Jana Pawła II – papieża zaufania Bogu bez reszty, trafiły do parafialnej świątyni. - Ufam, że nasz św. Rodak z Małopolski, który to zaufanie od najmłodszych lat wykuwał na kolanach w katolickiej rodzinie i przed obrazem Maryi w Wadowicach, i w Kalwarii Zebrzydowskiej, a później w tylu miejscach świata, wesprze i nas w tym dziejowym doświadczeniu. On, św. Papież zaufania Bogu bez reszty wsparty orędownictwem Maryi Totus Tuus – Cały Twój Maryjo! - mówi kapłan.

- Jako proboszcz mojej wspólnoty modlę się gorąco, aby te papieskie słowa zaufania Bogu przez Maryję, stały się życiowym mottem każdego parafianina i parafianki spod płaszcza naszej Anielskiej Matki. Byśmy zawsze, a zwłaszcza w takich momentach dziejowych, jaki przeżywamy obecnie, przez Maryję, bez lęku i pełni Bożej ufności kroczyli drogą krzyża za Chrystusem ku zmartwychwstaniu - dodaje.

Prosi parafian, by wzywali orędownictwa św. Jana Pawła II, modlili się litanią do niego i wołali za nim: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama